3_301האפקט הרגשי בלהסתפר
אין ספק שתספורת היא חלק משמעותי מהחיים החברתיים בעיר או בקהילה. יש אנשים שאוהבים ללכת לספר יותר, לעומת אנשים שאוהבים ללכת לספר פחות. כיום, כלל המספרות הפרוסות ברחבי הארץ מהצפון ועד מספרות בדרום, מעניקות שירות ללקוחות כגון: ילדים, נשים, מבוגרים ועוד. כל לקוח יבקש את התספורת שהכי מתאימה, על פי סוג שערו, ולשם כך קיימים ספרים שמקצועם הוא לאתר את ההתאמה הזאת לכל לקוח.

אצל הספר מרגישים בבית
יש אנשים שתספורת עבורם היא משהו שחולף ונגמר מהר לאחר שנכנסים למספרה ותוך כדי שהספר מספר, חושבים רק מתי הספר יסיים לספר בשביל לעשות את הסידורים האישיים שלהם. לעומת זאת, יש אנשים שונים שאוהבים לבקר אצל הספר לפחות פעם בחודש ויושבים על כוס קפה ומדברים על החיים. בנוסף, לאחר התספורת הלקוח מרגיש רענן וחדש, ונהנה מכל רגע במהלך התספורת. תהליך זה הוא כמו היטהרות מסוימת אצל אנשים מסוג זה.

התרגשות בסיום תספורת
ברגע שמתיישבים על הכיסא של הספר, הוא עוטף אותנו בשכמייה עליונה כדי שלא נתלכלך מהשערות שנופלים במהלך התספורת. ראוי להדגיש, כי יש בזה חלק שמרגש עוד לפני שהספר התחיל להתיז מים על השיער. כשמגיע אדם להסתפר ולהתגלח הוא מקבל טיפול מיוחד בעזרת הכלים והחומרים שקיימים לספר, דבר זה מעניק לו תחושה טובה מלאה בדאגה שהוא מעין טיפול פסיכולוגי. תחושת הרגע בו הספר מתחיל את העבודה בתספורת ובגילוח נותן תחושה של הנאה, שמחה, שחרור ואף גם התרגשות. בהתחשב לכך שמביטים במראה, אין ספק כי רואים פנים ובנאדם חדש.

חומרים וציוד חשובים לפני הכול
כידוע, לכל מספרה יש את הציוד האישי שלה כגון: סכיני גילוח, מנקה פנים, חומרים לצביעת שיער ועוד. על מנת לקבל תספורת ברמה טובה ומסודרת, מומלץ, ואף רצוי, ללכת לספרים מוכרים, מכיוון שאלה משתמשים בציוד וחומרי תספורת אמינים ומקצועיים וכך דבר זה מתבטא בעבודת הספר ובתוצאה המקצועית שלו. כשמרכיבים אלו יתבצעו כראוי נוכל לצאת מהמספרה בהרגשה מרגשת ונינוחה, ולחזור שוב לתספורת הבאה.
אולי יעניין אותך לקרוא גם על :יום פינוק בספא