הרגעה בעזרת מגע
31 באוקטובר 2018
עיסוי רפואי או ספא
31 באוקטובר 2018

טיפול באבנים חמות

בשנים האחרונות, טיפול באמצעות אבנים חמות, הפך להיות אחד מסוגי העיסויים הנפוצים והפופולאריים ביותר כמעט בכל מכון ספא. ברוב המקרים מדובר בעיסוי מאד מרגיע שנועד להפיג לחצים ועוד מתחים נפשיים, לזרז את זרימת הדם, את חילוף החומרים של הגוף, את ניקוז הרעלים ועוד. התחושה המתקבלת במהלך הטיפול באמצעות אבנים חמות הינה של הנאה וחמימות בכל אברי הגוף השונים. טיפול באבנים חמות הינו מונח הלקוח מן השפה האנגלית והצרפתית, La stone therapy, כאשר בבסיסו עומדת אבן הבזלת.

מהו טיפול באבנים חמות ומהן מטרותיו?

במהלך הטיפול עצמו נעשה שימוש עם שמן עיסוי חם, אבני בזלת מיוחדות כאמור, שמחוממות לטמפרטורה של חמישים מעלות בקירוב ואבני שיש קרות. אורך הטיפול ברוב המקרים נע בין שישים דקות לשבעים וחמש דקות. המטרה של השימוש ברכיבים קרים מחד וחמים מאידך במסגרת הטיפול באבנים חמות, הינה לסייע לגוף לשחרר שררים תפוסים, להקל על מגוון גדול של בעיות תפקודיות כמו למשל דלקות וכאבים, ניקוי הגוף מרעלים, יצירת איזון כמו גם חיבור בין הגוף לנפש, והמרצת הפעילות של כלי הדם.

מהם היתרונות של טיפול באמצעות אבנים חמות?

ישנה השפעה חזקה מאד על כל מערכות הגוף השונות במהלך הטיפול באמצעות אבנים חמות. טיפול באבנים חמות, ברוב המקרים נועד לתת מענה הולם עבור כאבים כרוניים ואקוטיים כמו למשל שרירים תפוסים, כאבי צוואר וגב, הגבלות בתנועה, קיבה עצבנית, בעיות במערכת העיכול, חסימות מעיים, כאבי מחזור, מערכת חיסון חלשה, פיברומיאלגיה, ורידים ודליות ועוד. מעבר לכל היתרונות שצוינו לעיל, אי אפשר להתעלם מהחסרונות ואף הסכנות הפוטנציאליות של טיפול באבנים חמות.

מהן הסכנות האפשריות?

סכנה אפשרית במהלך טיפול באבנים חמות יכולה להתקבל עקב חימום יתר של האבנים ואי לכך חשש לכוויות בעור הגוף. מעבר לכך, חום מוגבר וחיצוני על הגוף, עלול להביא למצבים של חסימות זמניות בכלי הדם כמו גם לגרום ללחץ דם נמוך יחסית. על כן,מומלץ להימנע מסוג הטיפול האמור במקרים של לחץ דם נמוך. באופן כללי הטיפול עצמו מעניק תחושה של רוגע ועל כן פונה בין השאר לנשים בהיריון, זאת כמובן לאחר התייעצות עם הרופא.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: עיסוי מקצועי

Comments are closed.